Agroturystyka i Bieszczady – jak dokonać dobrego wyboru?

Potrzebujesz odpoczynku i wytchnienia? Planujesz zasłużony i długo wyczekiwany urlop, jednak znudziły Ci się już nadmorskie kurorty, leżenie na plaży i obojętne spojrzenia hotelowej obsługi… Szukasz czegoś innego, blisko domu i w rozsądnej cenie, a słyszałeś jak kolega z pracy, bardzo dobrze mówił o „jakimś” gospodarstwie agroturystycznym w Bieszczadach. Zaczynasz zastanawiać, się czym jest agroturystyka? Jak wygląda agroturystyka w Bieszczadach? Czy to jest wypoczynek dla Ciebie? Właśnie odpowiedzi na te pytania zebraliśmy w naszym artykule i już teraz zapraszamy Cię do lektury! 

Z poniższego artykułu dowiesz się:

  1. Czym jest agroturystyka? 
  2. Dla kogo jest agroturystyka? 
  3. Agroturystyka Bieszczady – o czym należy pamiętać? 
  4. “Jakieś” gospodarstwo agroturystyczne, czyli dlaczego Miętowy Anioł? 

Agroturystyka – czym jest i kto powinien jej spróbować? 

Zaczynamy od niby oczywistych rzeczy, jednak jak pokazuje praktyka nie do końca. Mianowicie, skupimy się na wyjaśnieniu, czym jest agroturystyka. Nasze doświadczenie pokazuje, że tak naprawdę każdy ma swoją definicję, dlatego postaramy się wyciągnąć część wspólną wszystkich, które słyszeliśmy, a potem przejść do tego jak my rozumiemy to pojęcie. A zatem, mówiąc ogólnie agroturystyka to sposób spędzania czasu lub odpoczynku na wsi… i tutaj część wspólna się kończy. Teraz należałoby określić, na czym konkretnie polega ten wypoczynek czy spędzanie czasu, ale tutaj każdy ma swoją odpowiedź. Dlatego też nasza pełna definicja brzmi: 

“Agroturystka to sposób spędzania czasu na wsi gdzie odnajdziesz spokój, skosztujesz prawdziwego wyciszenia, poznasz w praktyce słowo relaks oraz zobaczysz, jak to jest naprawdę odpocząć.”

Jak to robimy u nas? O tym w dalszej części artykułu. 

Dla kogo agroturystyka? 

Wiemy już, czym jest agroturystyka, a mówiąc konkretniej, to wiesz, czym agroturystyka jest z naszego „miętowego” punktu widzenia. Teraz czas na poszukanie odpowiedzi na pytanie dla kogo agroturystka będzie dobrym wyborem. Mamy dla  Ciebie trzy punkty, które jeżeli spełniasz, to musisz spróbować agroturystyki. Po pierwsze, agroturystyka jest dla osoby, która lubi wieś z jej gwieździstym niebem, porannymi kosami zachęcającymi do pobudki czy zaśnieżonym świerkowym lasem. Po drugie, taki rodzaj wypoczynku jest dla ludzi, którzy doceniają aktywność i mają już dość monotonnego wylegiwania się nad basenem. W końcu po trzecie agroturystyka jest dla ludzi przemęczonych i przepracowanych, których przeraża zgiełk, hałas i negatywna energia. Oczywiście wystarczy, że spełniasz przynajmniej jeden z tych warunków, a zapewne odnajdziesz swoje miejsce w gospodarstwie agroturystycznym.

Agroturystyka Bieszczady – o czym należy pamiętać? 

Przed nami kolejny etap wtajemniczenia, a mianowicie rozważania czym jest agroturystyka w Bieszczadach. Jak zapewne wiesz (jeżeli nie, to teraz nam zaufaj, ale szybko sprawdź to sam) Bieszczady to miejsce wyjątkowe, zatem agroturystyka tutaj również jest wyjątkowa. Dlaczego? Dlatego, że tutaj czas stanął w miejscu i czeka na Ciebie, aż przystaniesz obok i razem popatrzycie przed siebie. Również dlatego, że większość gospodarstw otaczają góry i prawdziwie dzika przyroda. Dlatego wybierając się w Bieszczady, musisz pamiętać, że gospodarzem tutaj jest przyroda właśnie i Twoim obowiązkiem jest przestrzegać jej zasad! 

Miętowy Anioł – gospodarstwo agroturystyczne w Bieszczadach

Raz jeszcze przypomnimy to co pisaliśmy przed chwilą: Bieszczady to miejsce wyjątkowe i agroturystyka w nim też… ale w Bieszczadach jest miejsce, które skupia w sobie ich całą magię i ową wyjątkowość pod postacią drewnianego domu, otwartych gospodarzy i psa Miętusa. Oczywiście to miejsce to Miętowy Anioł. Może nie brzmimy skromnie, ale cóż zrobić jeżeli takie właśnie są fakty!  Definicja, którą przytaczamy na początku tekstu to właśnie opis naszego domu, w którym czekają na Ciebie naturalne, wyhodowane przez nas produkty, pyszna domowa kuchnia, Bieszczady bez limitu, spa, joga… szczegóły tutaj.

Agroturystyka Bieszczady i kilka słów na koniec… 

Podsumowując nasze wspólne rozważania  na temat agroturystyki, możemy dojść do wniosku, że jest miejsce, w którym pokochasz taki sposób spędzania czasu i odpoczynku. Bardzo ważne,  jeżeli następnym razem pomyślisz o urlopie czy przedłużonym weekendzie przypomnij sobie taką oto kombinacje: 

agroturystyka → agroturystyka  Bieszczady → agroturystyka Bieszczady Miętowy Anioł

 

PS. Czy my właśnie podaliśmy Ci przepis na udany odpoczynek? 

PS2. Chcesz więcej przepisów? Mamy przepis na proziaki!

PS3. Mamy też social media! Zapraszamy do śledzenia…

Picture of Miętowy Anioł - autor

Miętowy Anioł - autor

Znamy Bieszczady od kuchni... W naszym drewnianym domu czekają na Ciebie wygodne pokoje, domowa i ekologiczna kuchnia oraz wiele atrakcji, dzięki którym odpoczniesz i naładujesz baterie. Czekamy na Ciebie!

Najważniejsze pytania...

Agroturystka to sposób spędzania czasu na wsi gdzie odnajdziesz spokój, skosztujesz prawdziwego wyciszenia, poznasz w praktyce słowo relaks oraz zobaczysz, jak to jest naprawdę odpocząć.

Agroturystyka jest dla osoby, która lubi wiejskie rozgwieżdżone niebo, ośnieżone świerkowe lasy, docenia aktywny wypoczynek i ma już dosyć monotonnego wylegiwania się nad basenem oraz jest przemęczona i przepracowana.

Jest w Bieszczadach jedno miejsce, które skupia w sobie całą esencję agroturystyki i relaksu… to miejsce to oczywiście Miętowy Anioł!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Szukasz więcej informacji? Zobacz nasze inne wpisy...