Bieszczady nocleg, czyli jak się wyspać w Bieszczadach?

O czym należy pamiętać przed przyjazdem w Bieszczady? Nocleg! Bardzo ważne, abyś zadbał o wygodne łóżko i sen. Czy wiesz, że zdrowy sen pozytywnie wpływa na Twoją koncentrację i samopoczucie? Poprawia Twoją wydolność zarówno fizyczną jak i intelektualną? Przecież to oczywiste – pomyślisz i oczywiście będziesz mieć rację. Pomimo jednak owej oczywistości tak często budzisz się rano zmęczony, z bólem głowy i tylko kawa jest w stanie Cię obudzić. Wszystko zawiera się w tym, że wiedzieć to nie znaczy jeszcze praktykować. Dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik na udany nocleg w Bieszczadach. Zapraszamy do lektury! 


Na początek jeszcze kilka słów na temat samego snu. Po pierwsze, zajmuje nam około 1/3 życia. Po drugie, ma pozytywny wpływ na nasze zdolności poznawcze oraz zdrowie.  Na koniec, wspomaga pamięć, poprawia nastrój, zwiększa odporność na infekcje i zmniejsza ryzyko zawału serca. Zatem plan na Twój następny pobyt w Bieszczadach jest prosty – wyspać się. Do realizacji tego planu potrzebujesz wygodnego i przestronnego łóżka, najlepiej w cichej spokojnej okolicy, z dala od świateł miasta i wiecznego szumu. Takie łóżko znajdziesz tutaj! Zatem jeżeli wiesz już, gdzie będziesz spał, to teraz kilka zasad, aby sen był udany!

1. Powtarzalność i regularność – staraj się kłaść spać i wstawać zawsze o tej samej porze

W swoim dobowym harmonogramie zaplanuj czas na sen np. od 23:00 do 7:00,  tak jak obowiązuje cisza nocna w Miętowym Aniele. W ciągu dnia unikaj drzemek. Ważne jest również wstawanie o wyznaczonej godzinie i unikanie spania do późna… może Ci to przeszkodzić w efektywnym wieczornym zasypianiu. 

 

2. Zanim uśniesz, pozwól sobie na relaks! 

Tylko jak się zrelaksować? Pomyśl, co sprawia Ci przyjemność…może joga, medytacja, czytanie książki, masaż całego ciała albo sauna? To wszystko czeka na Ciebie w naszym domu! Ważne! W naszych pokojach nie ma telewizorów, ponieważ  przed snem dobrze jest unikać jasnego światła ekranu.

3. Pełnowartościowy posiłek – dlatego kochamy gotować  

Dobrze zbilansowany i smaczny posiłek to podstawa. Pamiętaj, aby nie zjeść zbyt mało (co raczej w naszej kuchni Ci nie grozi) oraz zbyt dużo. Staramy się, aby nasza kolacja była na tyle wcześnie, aby jeszcze Twój żołądek zdążył przygotować się do snu.  

4. Przed snem wypij gorący napój, który nie zawiera kofeiny ani alkoholu

 

Herbatka ziołowa albo gorąca czekolada? Oczywiście przygotujemy je dla Ciebie… Kawę w naszym domu możesz pić przez cały dzień, ale wieczorem lepiej jej unikać. Jak sam dobrze wiesz, kofeina sprawia, że człowiekowi trudniej zasnąć. W kwestii alkoholu nie jesteśmy już tak ortodoksyjni, tym bardziej że mamy cały zestaw nalewek własnej roboty.  Prawdą jednak jest, że zbyt dużo alkoholu pogarsza długość i jakość snu, zwłaszcza w fazie REM. Cały czas jednak testujemy czy jeden kieliszek nalewki wpływa korzystnie, czy nie…może dołączysz do naszego eksperymentu?  Nasze nalewki czekają!

 

 

5. Zasypiaj w miejscu, które znasz… zadbaj o całkowitą ciemność, ciszę i czyste powietrze

Dlatego właśnie tak wielu gości do nas wraca… ponieważ cenią sobie znajome miejsce, w którym jest ciemno, cicho, a do snu układa ich zdrowe bieszczadzkie powietrze. 

6. Nie możesz zasnąć? Nie denerwuj się i nie zmuszaj się do spania

Zdenerwowanie, że nie możesz zasnąć, jeszcze bardziej utrudnia zasypianie… Postaraj się oczyścić umysł i zrelaksować – pamiętaj, jesteś w Bieszczadach! Jeżeli trwa to zbyt długo,  wstań, udaj się do części wspólnej z książką i zajmij się czymś przez pół godziny, zanim znów się położysz.

7. Aktywność fizyczna = zdrowy sen

Aktywność fizyczna pomaga utrzymać prawidłową sylwetkę, zmniejsza ciśnienie krwi, zwiększa siłę i wytrzymałość oraz zmniejsza stres, poprawia pamięć i koncentrację. Pomaga się wyciszyć i zrelaksować. Dlatego u nas możesz pobiegać, pochodzić po górach, uprawiać jogę, a na deser skorzystać z naszego SPA.

8. Zredukuj poziom stresu

 

W tym punkcie mamy tylko jedno słowo: Bieszczady! Nie ma lepszego lekarstwa na stres. 

 

Bieszczady – nocleg w Miętowym Aniele 

Czytając nasz poradnik, mogłeś pomyśleć sobie, że jest tego tak dużo… a Ty chcesz się po prostu wyspać. Doskonale Cię rozumiemy, dlatego mamy dla Ciebie alternatywną wersję planu na zdrowy sen. Bez pamiętania o tych punktach, bez ustalania harmonogramu… Wystarczy, że teraz klikniesz tutaj, zarezerwujesz pobyt w naszym domu, a to my zajmiemy się resztą! Uwierz nam, to działa! Przyjedź do Miętowego Anioła, a Twój nocleg w Bieszczadach będzie wyjątkowy.

Miętowy Anioł - autor

Miętowy Anioł - autor

Znamy Bieszczady od kuchni... W naszym drewnianym domu czekają na Ciebie wygodne pokoje, domowa i ekologiczna kuchnia oraz wiele atrakcji, dzięki którym odpoczniesz i naładujesz baterie. Czekamy na Ciebie!

Najważniejsze pytania...

W miejscu, które zadba o Twój komfort, ciszę, spokój oraz pozwoli Ci się w pełni zrelaksować. Mówiąc prościej – w Miętowym Aniele!

O sprawdzeniu opinii gości, którzy już mieli przyjemność odwiedzać wybrany pensjonat. Do tego celu możesz wykorzystać Facebooka, Google czy Booking

Dobre pytanie… odpowiedzi mamy dwie. Pierwsza: przyjedź i sprawdź! Druga: przyjedź raz jeszcze i sprawdź, czy się nie myliłeś! 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Szukasz więcej informacji? Zobacz nasze inne wpisy...

Bieszczady Nocleg
Bieszczady

Bieszczady nocleg, czyli jak się wyspać w Bieszczadach?

O czym należy pamiętać przed przyjazdem w Bieszczady? Nocleg! Bardzo ważne, abyś zadbał o wygodne łóżko i sen. Czy wiesz, że zdrowy sen pozytywnie wpływa na Twoją koncentrację i samopoczucie? Poprawia Twoją wydolność zarówno fizyczną jak i intelektualną?

Czytaj więcej »
Co zjeść w Bieszczadach?
Kuchnia

Proziaki, czyli co obowiązkowo zjeść w Bieszczadach!

Czym są proziaki, pytają Ci, którzy do Miętowego dopiero się wybierają… A zatem zgodnie z niepisanym słownikiem mieszkańców Bieszczad, proziaki to placki mączne z dodatkiem „prozy” (sody oczyszczonej) pochodzące pierwotnie z pięknego Podkarpacia. Jednak jak dobrze wiesz kto raz w Bieszczady zawita, ten zakochuje się na całe życie i właśnie tak było z proziakami.

Czytaj więcej »