Pole namiotowe Bieszczady, czyli jak być jeszcze bliżej natury!

Pisaliśmy już na naszym blogu o tym: jak szukać noclegu w Bieszczadach, jak się wyspać na wyjeździe oraz jak wybrać gospodarstwo agroturystyczne. Dlatego dziś mamy dla Was kolejną część sprawdzonych pomysłów na odpoczynek, a mianowicie pole namiotowe w Bieszczadach, czyli krok w stronę natury… Zanim jednak przejdziemy do konkretów, wyobraź sobie bieszczadzki świeży poranek i siebie, pijącego kawę przed namiotem. Zamiast wszechobecnego gwaru i hałasu, rozmawiasz jedynie z ptakami i chłoniesz ciszę natury… czy to nie piękna perspektywa? 

Jeżeli zobaczyłeś siebie w takim wydaniu to znak, że mamy już Twoją duszę, dlatego teraz możemy przejść do tego jak przygotować się do pobytu na polu namiotowym w Bieszczadach. Zapraszamy do lektury! 

Z poniższego artykułu dowiesz się: 

  1. Gdzie pod namiot w Bieszczady?
  2. Jak się wyspać na polu namiotowym? 
  3. Co jeść pod namiotem?
  4. Jak zachować higienę pod namiotem?

Gdzie pod namiot w Bieszczady? 

Punkt pierwszy na Twój liście przygotowań do wyjazdu pod namiot to wybór miejsca, w którym ów namiot rozbijesz. Oczywiście nie będziemy tutaj zastanawiać się nad tym, czy lepszym miejscem na kamping jest morze, czy góry… skoro trafiłeś na nasz artykuł, to tę decyzję masz już za sobą. Co więcej, właśnie wybrałeś najlepsze miejsce, do biwakowania, czyli nasze ukochane Bieszczady. A zatem teraz przed Tobą wybranie pola namiotowego… chyba że masz w głowie bushcraft? Wtedy kliknij tutaj i wykręć numer do Pawła

My pozostaniemy jednak przy rozbijaniu namiotu i w tym miejscu mamy dla Ciebie sprawdzone miejsce, czyli naszą miętową polanę… Tak zdjęcie, które widzisz wyżej to właśnie nasza polana. 

Zanim przejdziemy dalej, należy Ci się wyjaśnienie – nie jest to pole namiotowe, jakie znasz… na naszej miętowej polanie znajdziesz ciszę i spokój, które pozwolą Ci się zanurzyć w naturę, jednak dodatkowo mamy dla Ciebie nielimitowane wędrówki po Bieszczadach, nasze miętowe SPA czy wspólne zajęcia jogi!

Pole namiotowe Bieszczady – przygotuj miejsce do spania 

Dlaczego wizytę na polu namiotowym zaczynamy od rozmowy na temat spania? Dla doświadczonych biwakowiczów to oczywiste, a dla tych, którzy pierwszy raz wybierają się pod namiot, mamy złotą zasadę: w pierwszej kolejności zadbaj o miejsce do spania! Dlaczego? Powód jest prosty – ponieważ potem nie będzie Ci się chciało tego zrobić, a gdy zrobi się ciemno, będzie to bardzo utrudnione. W kwestii ekwipunku to oczywiście musisz zabrać ze sobą namiot, karimatę lub materac oraz śpiwór i poduszkę. W pierwszej kolejności po przyjeździe rozbijasz namiot, a następnie pompujesz materac lub rozkładasz karimatę i śpiwór. Nie polecamy spania na samej ziemi, ponieważ po pierwsze będzie Ci mało wygodnie, a po drugie, może być Ci zimno. Z tego samego powodu (tj. temperatury) ważny jest wybór odpowiedniego śpiwora, dla którego zakres komfortu termicznego będzie dobrany do przewidywanych warunków pogodowych. Jeżeli planujesz biwakowanie wiosną lub jesienią to dobrym pomysłem będzie również spakowanie bielizny termicznej oraz ciepłych skarpet do spania. 

Pole namiotowe Bieszczady – jedzenie 

Wybierając się pod namiot, musisz zaplanować, co będziesz jadł. Oczywiście nasza miętowa kuchnia, to kolejna przewaga pola namiotowego pod adresem Równia 10. Nie jest ona oczywiście obowiązkowa, jednak wtedy musisz zadbać o kuchenkę turystyczną, własną menzurkę oraz sztućce. Do tego prowiant. W tym przypadku pamiętaj, aby wybierać produkty, które nie wymagają specjalnych warunków przygotowania i świetnie odnajdą się w daniach jednogarnkowych. Świetnym pomysłem będzie również lodówka turystyczna… lub skorzystanie z naszej lodówki, którą udostępniamy dla wszystkich gości. Dobrą praktyką jest również trzymanie prowiantu oraz biwakowej zastawy w jednym miejscu np. plastikowym pudle, które może równocześnie pełnić funkcję stolika…

Pole namiotowe Bieszczady – w co się ubrać? 

Wyspani i najedzeni, zatem teraz czas ubrać się na przygody! O termicznej bieliźnie już wspominaliśmy i dodamy tylko, że dobrze mieć więcej niż jeden komplet bielizny (nie tylko termicznej). W kwestii innych elementów garderoby to zawsze należy przygotować się na kilka scenariuszy. Jeżeli jedziesz na kemping i świeci słońce, to zabierz ze sobą ciepłe ubrania oraz coś przeciwdeszczowego. Jeżeli padało, zanim jeszcze zacząłeś się pakować, nie zapomnij o stroju kąpielowym czy dodatkowym ręczniku na plażę. Oczywiście mówimy tutaj o biwakowaniu latem. W przypadku wiosny, jesieni czy zimy obowiązkowe są ciepłe ubrania i może dodatkowy koc? Na koniec jeszcze kilka słów o obuwiu. Pamiętaj, żeby było ono wygodne i występowało w Twoim bagażu, w liczbie mnogiej tj. zabierz ze sobą więcej niż jedną parę butów. 

Higiena na polu namiotowym

Dla wielu to właśnie ten element okazuję się największą przeszkodą do biwakowania pod namiotem… Doskonale to rozumiemy, jednak dobre przygotowanie szybko rozwiewa te obawy, a w przypadku miętowej polany toaleta staje się jeszcze prostsza, gdyż w naszym drewnianym domu czeka na Ciebie łazienka. Jednak w kwestii przygotowania pamiętaj, aby zabrać kosmetyki, których używasz i jeżeli to możliwe przelać je w mniejsze opakowania. Do tego ręcznik x2 lub taki który szybko schnie, klapki oraz apteczka. Oczywiście jeśli przyjmujesz jakieś lekarstwa, to również zabierz je ze sobą. Na koniec równie ważne: krem z filtrem UV, papier toaletowy oraz środek na kleszcze i komary! Bez tego ani rusz – pamiętaj, że wkraczasz do świata natury.

O czym jeszcze pamiętać przed przyjazdem pod namiot? 

Prawie wszystkie najważniejsze elementy opisaliśmy wyżej… zostało nam jeszcze kilka punktów, które muszą pojawić się w naszym artykule. A zatem do swojej listy przygotowania do biwakowania dopisz, żeby zabrać ze sobą książkę, ukochaną osobę oraz psa! Tak, psy i Bieszczady świetnie się uzupełniają, a my w Miętowym Aniele kochamy zwierzęta… 

Teraz już masz wszystko i możesz ruszać w podróż. Nasza miętowa polana na Ciebie czeka! My czekamy na social mediach! 

Picture of Miętowy Anioł - autor

Miętowy Anioł - autor

Znamy Bieszczady od kuchni... W naszym drewnianym domu czekają na Ciebie wygodne pokoje, domowa i ekologiczna kuchnia oraz wiele atrakcji, dzięki którym odpoczniesz i naładujesz baterie. Czekamy na Ciebie!

Najważniejsze pytania...

Odpowiedź może być tylko jedna… Oczywiście Miętowy Anioł i jego miętowa polna! Cisza, spokój, relaks i natura już tutaj są, zatem brakuje jedynie Ciebie i Twojego namiotu. 

Złota zasada brzmi – w pierwszej kolejności przygotuj sobie miejsce do spania, czyli rozbij namiot, napompuj materac i rozłóż śpiwór. Uwierz nam, że będziesz sobie wdzięczny, gdy wrócisz z wieczornego ogniska i miejsce do spania będzie już na Ciebie czekać.

Zgodnie ze słownikiem bushcraft to przetrwanie na łonie natury przy użyciu jej naturalnych zasobów. Zatem Bieszczady to świetne miejsce, aby wybrać się na taką wyprawę. Zainteresowany? Paweł opowie więcej: + 48 502 658 272

Facebook
Twitter
LinkedIn

Szukasz więcej informacji? Zobacz nasze inne wpisy...